downloadfacebookinstagramlinkedinnextprevproduct-titletwitter

Press

Elimen E-RX1: pierwszy polski samochód elektryczny do rallycrossu

Elimen E-RX1 jest samochodem przeznaczonym do rallycrossu – szybkim i zwrotnym, ale także zeroemisyjnym. Jego prototyp już jeździ, a w dopracowywanie go zaangażowany jest m.in. Leszek Kuzaj, legenda polskich rajdów. Projekt wspiera również John Taylor – pierwszy w historii mistrz Europy w rallycrossie.

2021/03/14

Zbudował polski samochód elektryczny do rallycrossu

Fanami samochodów elektrycznych stają się znowu wtedy, gdy do auta elektrycznego wsiądą po raz pierwszy.

2021/03/14

Wkrótce na drogi wyjadą pierwsze polskie elektryczne samochody dostawcze

Już w 2050 roku 70 proc. sprzedawanych samochodów ma być z napędem elektrycznym. Obecnie po polskich drogach jeździ blisko 5 tys. elektryków, a do dyspozycji kierowców jest ponad 640 punktów ładowania.

2021/03/14

Pierwszy polski elektryk dla logistyki już w tym roku

Elimen E-VN1 – tak nazywać się ma specjalny elektryczny pojazd ciężarowy, wyprodukowany przez Elimen City. Spółka, która na koncie ma już prototyp elektrycznego samochodu do rallycrossu E-RX1, teraz na celownik bierze pojazd dla branży logistycznej. Przeznaczony m.in. dla firm kurierskich sprzęt ma trafić do sprzedaży już pod koniec 2019 r.

2021/03/14

W Polsce możemy tworzyć pionierskie rozwiązania z zakresu elektromobilności

Polska potrzebuje rozwiązań, które pozwolą jej skutecznie konkurować na międzynarodowym rynku. Rozwój elektromobilności daje duże możliwości w połączeniu z relatywnie niskimi nakładami inwestycyjnymi. Elektryfikacja transportu jest więc szansą dla polskiej gospodarki na zbudowanie przewag konkurencyjnych na arenie międzynarodowej. Regulacje sprzyjają rozwojowi ekologicznych form transportu. Wśród wyzwań, które stoją przed rynkiem wymienia się magazynowania energii.

2021/03/14

Pierwszy polski elektryczny pojazd dla logistyki w sprzedaży już na koniec 2019

Ochrona środowiska to jedno z największych i najpilniejszych wyzwań, przed którym stoi obecne społeczeństwo. Zwiększająca się świadomość ekologiczna sprawia, że trend elektryfikacji transportu staje się coraz silniejszy. Odpowiadając na bieżące zapotrzebowanie rynku, Assay, niezależny fundusz inwestycyjny, realizuje projekty z obszaru elektromobilności. Elimen E-VN1, pierwszy na krajowym rynku elektryczny samochód dedykowany branży logistycznej, opracowany przez spółkę z portfela Grupy, ma trafić do sprzedaży już pod koniec 2019 r.

2021/03/14

Od startupu do czołowego gracza na polskim rynku elektromobilności. Od dzisiaj też możesz być częścią Elimen Group

Polski samochód elektryczny, pierwsza na świecie liga elektrycznego rallycrossu realizowana w kraju, ekologiczny trójkołowiec do szybkiego poruszania się po zakorkowanych miastach. Brzmi jak mrzonki?

2021/03/14

Elimen Group – czy zainwestowałem?

Od kilku dni śmigają w sieci informacje o możliwości zainwestowania w Elimen Group S.A. Na dzień pisania artykułu w spółkę zainwestowało już 73 inwestorów!

2021/03/14

Być żaglem i sterem

Powolna popularyzacja elektromobilności w Polsce wynika głównie ze słabo rozwiniętej infrastruktury ładowania. Dlatego zaopatrujemy nabywców naszych pojazdów w szybkie ładowarki – mówi Łukasz Blichewicz, prezes zarządu Grupy Assay, inwestora strategicznego Elimen Group.

2021/03/14

Innowatory Wprost IX edycji wręczone! Oto laureaci

Wręczenie nagród poprzedziły prezentacje, które przybliżyły zgromadzonym trzy innowacyjne technologie transportowe. Rozwój elektromobilności w transporcie drogowym omówił Łukasz Blichewicz, który opowiedział o projekcie Grupy Elimen. Firma proponuje kompleksowe rozwiązania dla elektromobilności. Produkuje między innymi lekki pojazd elektryczny przeznaczony do transportu.

2021/03/14

Elimen jedzie po inwestorów

Elektromobilność to technologia przyszłości, nie mają wątpliwości menedżerowie spółki Elimen, która przez podmioty zależne oferuje elektryczny mały samochód dostawczy (na razie to prototyp) i elektryczne samochody rajdowe.

2021/03/14

Lider elektromobilności w Polsce otwiera się na inwestorów

Elimen Group, to polska spółka, która dostarcza kompleksowe rozwiązania z zakresu elektromobilności dla biznesu, samorządów i klientów indywidualnych. Projekty spółki są odpowiedzią na największe wyzwania obecnego społeczeństwa związane z ochroną środowiska i wpisują się w trend elektryfikacji transportu. Holding odpowiada m.in. za stworzenie pierwszego polskiego pojazdu elektrycznego dedykowanego branży logistycznej E-NV1, czy prototyp elektrycznego samochodu do rallycrossu E-RX1. Marki należące do przedsiębiorstwa to: Elimen City, Elimen Racing, Geecogen i CityEL.

2021/03/14

Akcje polskiego producenta samochodów elektrycznych trafiają do sprzedaży

8 października Elimen SA, polska spółka dostarczająca kompleksowe rozwiązania z zakresu elektromobilności dla biznesu, samorządów i klientów indywidualnych, ogłosiła zapisy na akcje.

2021/03/14

Wyczekane korzyści z prądu – polska branża elektromobilna

Elektromobilność to nieustannie sektor rynku automotive, który wpuszczany jest na salony z dozą niepewności, głosami szeptanej dezaprobaty i stanowczego buntu petrolheadów. Grupa Elimen próbuje swych sił zarówno w sektorze życia codziennego, jak i motorsporcie.

2021/03/14

Elektryczne samochody w Rallycrossie ? To się dzieje już dziś.

Legendy brytyjskiego motorsportu zachwycają się debiutem rewolucyjnego polskiego samochodu elektrycznego w rallycrossie. Z jednym z konstruktorów pojazdu Przemysławem Rozmysłowiczem rozmawia Joanna Laskowska.

2021/03/14

Powstała “Karta Odpowiedzialności ekologicznej przedsiębiorców i pracodawców w Polsce”

Przyszłość jest w naszych rękach dlatego dołączyliśmy do inicjatywy Pracodawcy RP i podpisaliśmy kartę „Odpowiedzialności ekologicznej przedsiębiorców i pracodawców w Polsce”. Karta jest naszą odpowiedzią na stojące przed ludzkością wyzwania związane z koniecznością powstrzymania zmian klimatycznych i degradacji środowiska.

2021/03/14

Pojazd elektryczny. Oto nowość z Polski. Gdzie znajdzie zastosowanie?

Elimen, taką nazwę nosi pierwszy polski transportowy samochód elektryczny. Może zostać wykorzystany w branży logistycznej lub w gospodarce komunalnej.

2021/03/14

Rozmysłowicz: epidemia mocno zmieni branżę moto

Wszystko wskazuje na to, że branża pojazdów elektrycznych nie będzie dotknięta skutkami epidemii tak, jak rynek samochodów spalinowych. Europejskie stowarzyszenie producentów samochodów ACEA podało, że udział samochodów elektrycznych w sprzedaży na rynku europejskim w pierwszym kwartale 2020 roku wyniósł 6,8%. W pierwszym kwartale roku ubiegłego było to tylko 2,5%.

2021/03/14