addressdownloademailfacebookinstagramlinkedinnextprevproduct-titletelephonetwitter

Publikacje o nas

Business Magazine

Elektromobilność nie tylko z Zachodu

Nie jest tajemnicą, że branża elektromobilności to jedna z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi gospodarki ostatniej dekady, a postępujące trendy ekologiczne i idee zrównoważonego rozwoju tylko windują pozycję rm zajmujących się inżynieriąniskoemisyjną. Czy ta kategoria jest zarezerwowana wyłącznie dla dużych graczy z Doliny Krzemowej? Niekoniecznie – również nad Wisłą obserwujemy ambitne projekty polskich spółek, które mają ogromny potencjał na wyjście nie tylko poza granice Unii, ale również dłuższą przygodę na rynku globalnym. Kto ma największe szanse? Według komentatorów już wkrótce świat może szerzej poznać produkty spod szyldu “Elimen”.

Newseria

Polska myśl techniczna w Indiach

Elimen Group, polski startup tworzący napędy elektryczne podpisał porozumienie o współpracy z firmą FLASH – liderem indyjskiego sektora produkcji części elektrycznych dla pojazdów 2- i 3-kołowych. FLASH od trzech dekad podbija indyjski rynek pojazdów osobowych, przyczyniając się do tworzenia czystego transportu w jednym z najbardziej zaludnionych państw świata. Współpraca obejmować będzie projekty oraz produkcję silników i sterowników. Wspólny projekt będzie pierwszym tego rodzaju przedsięwzięciem w Indiach. Partnerstwo z indyjską firmą to dla polskiego podmiotu bardzo ważny krok na drodze do międzynarodowej ekspansji. Stanowi znaczący impuls dla rozwoju nowoczesnych napędów elektrycznych istotnych dla budowania zielonej przyszłości transportu.

Magazyn Motór

Wyczekane korzyści z prądu – polska branża elektromobilna

Elektromobilność to nieustannie sektor rynku automotive, który wpuszczany jest na salony z dozą niepewności, głosami szeptanej dezaprobaty i stanowczego buntu petrolheadów. Grupa Elimen próbuje swych sił zarówno w sektorze życia codziennego, jak i motorsporcie.

Rzecz O

Elektryczne samochody w rallycrossie?- to się dzieje już dziś.

Legendy brytyjskiego motorsportu zachwycają się debiutem rewolucyjnego polskiego samochodu elektrycznego w rallycrossie. Z jednym z konstruktorów pojazdu Przemysławem Rozmysłowiczem rozmawia Joanna Laskowska.

MOTOFAKTOR

Rozmysłowicz: epidemia mocno zmieni branżę moto

Przemysław Rozmysłowicz, Chief Constructor w Elimen Racing, uważa że rynek motoryzacyjny czekają znaczące zmiany po epidemii COVID-19.

WPROST

Elektromobilność nie tylko z Zachodu. Polska spółka ma potencjał na globalną ekspansję

Nie jest tajemnicą, że branża elektromobilności to jedna z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi gospodarki ostatniej dekady, a postępujące trendy ekologiczne i idee zrównoważonego rozwoju tylko windują pozycję firm zajmujących się inżynierią niskoemisyjną.

Forbes.pl

Elimen. Inżynierowie z ekonapędem

Elektromobilność stała się modna, a twórcy Elimena mają plan, jak na tej modzie zarobić. Wystawiają swoje auta w wyścigach i budują sieć magazynów energii. To możliwe, bo ekologiczne napędy konstruują od dekady. Gdy zaczynali, uważane były za futurystyczną fanaberię

My Company Polska

Elimen chce pozyskać 8 mln zł w ramach rundy seed. Spółka przeznaczy środki na skalowanie sprzedaży

Elimen chce pozyskać ponad 8 mln złotych na urynkowienie opracowanych napędów elektrycznych i magazynów energii. Celem firmy jest tworzenie nietypowych rozwiązań w bazie R&D oraz dostosowywanie ich do produkcji masowej u zagranicznych partnerów.

Poland Weekly

Elimen to raise millions

A Polish company that creates solutions for electromobility and power electronics is looking to raise over PLN 8 million to fund its development and market expansion.

Kontakt dla mediów

Robert Moreń
Chief Communications Officer

+48 533 141 412

robert.moren@assay.pl

ul. Cybernetyki 19B,
02-677 Warszawa